24 Aralık 2011 Cumartesi

Toplum ve Cinnet

Toplum gerçekten gerekli midir? Öncelikle toplum nedir ? "En genel anlamıyla insanlar arasındaki tüm ilişkiler ile bunlardan türeyen  kurumları ve kültürü işaret etmektedir."  Böyle cafcaflı tanımları olduğuna bakmayın. Benim çözemediğim,işin içinden çıkamadığım, bir türlü kabullenemediğim bir organizmadır toplum. 

Beni daha iyi anlamanız için küçükken başıma gelen bir olayı anlatayım size. 

12-13 yaşlarındayım, akrabalar ve tanıdıklardan oluşan bir yere misafirliğe gittik.Orada benim yaşımda bir kız daha var. Gayet kibar. Bu hanımın çişi gelmiş. Annesine diyor ki " Anneciğim benim tuvaletim geldi, tuvalete gidebilir miyim?" Annesi de git evladım diyo. Orada bulunanlarda "Aman efenim ne kadar da akıllı terbiyeli bi kız maşallah." diye övgü yağdırıyo. Şaşırıyorum tabi ben :D   Neyse bi 5-10 dakika sonra benimde çişim geliyo. Bende izin alayım annemden baksana iyi bişey demekki bu herkes aferin dedi diyip " Anneeee çişim geldi benim, tualete gidebilir miyim" diyorum. Birden odadan kahkahalar yükseliyo. " hohahahahahohaha bu yaşa gelmiş işemek için anasından izin alıyo şuna bakın hoahaha gitme kız donuna yap hohahaha".    Noluyoo amk ?! diye alayının ağzına yüzüne sıçardım şimdiki aklım olsa. Tabi önce o kibarlıktan kırılan küçük orospunun kafasını klozete sokup sifonu çekerdim. İlk işim bu olurdu.

 Bakınız toplumun beni getirdiiği hallere ? Sizce bu durumda toplum gerekli ve düşünceleri,değer yargıları çok mu dikkate alınması gereken bir yapı ? 

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder